Jak wyrównać odcień skóry na brzuchu

Jak wyrównać odcień skóry na brzuchu

Jeśli masz ciemną skórę na brzuchu, istnieje kilka domowych sposobów, które możesz wypróbować. Skórki cytrusów, które zawierają duże ilości witaminy C, są skutecznym środkiem na rozjaśnienie skóry. Możesz również wymieszać sok lub proszek ze skórek cytrusowych w jogurcie, aby stworzyć maseczkę.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z poprawaurody.pl

Domowe sposoby

Kilka naturalnych domowych sposobów na ciemną skórę na brzuchu pomoże Ci uzyskać bardziej wyrównaną cerę. Aloes to świetny sposób na ciemną skórę brzucha. Zawiera on wiele składników odżywczych, w tym witaminę E. Możesz zmieszać go z odrobiną mleka i masować nim brzuch przez 15 minut. Aloes jest również na tyle delikatny, że można go stosować do każdego rodzaju skóry.

Innym domowym środkiem na nierówny koloryt skóry jest sok z cytryny. Zawiera on właściwości ściągające, które pomagają zmniejszyć ciemne plamy. Cukier natomiast pomaga złuszczać martwe komórki skóry. Olej kokosowy pomaga nawilżyć skórę. Wymieszaj składniki razem i nałóż na dotknięty obszar okrężnymi ruchami. Możesz również użyć jogurtu, który zawiera kwas mlekowy, który działa jako łagodny środek złuszczający. Kurkuma zawiera korzyści antybakteryjne i lecznicze.

Olej migdałowy to kolejny dobry domowy środek na nierówny koloryt skóry na brzuchu. Zawiera on witaminę E i inne niezbędne składniki odżywcze oraz pomaga napiąć i oczyścić skórę. Można go wmasować w skórę brzucha kilka razy dziennie i pozostawić na pół godziny. Po tym czasie należy go zmyć ciepłą wodą. Innym środkiem zaradczym jest gorąca kąpiel z solą Epsom. Sól Epsom zwiększa krążenie i pomaga napiąć skórę. Można ją stosować codziennie, aby napiąć zwiotczałą skórę na brzuchu.

Melanocyty

Melanocyty są odpowiedzialne za zabarwienie skóry, a ich obecność na brzuchu może pomóc wyrównać ogólny koloryt skóry. W rzeczywistości, komórki te są odpowiedzialne za większość ciemnobrązowej pigmentacji, którą ludzie zauważają na brzuchu. Istnieje jednak kilka czynników, które mogą przyczynić się do pojawienia się nierównomiernego odcienia skóry na brzuchu. Przede wszystkim, melanocyty mają dwie główne osie. Osie te nazywane są odpowiednio osią główną i osią małą.

Oprócz funkcji mechanoprotekcyjnej melanocytów, pełnią one również rolę w regulacji koloru skóry. Melanocyty odpowiadają na bodźce zarówno fizjologiczne, jak i pozakomórkowe, w tym na promieniowanie UV, czynniki wydzielane przez keratynocyty oraz obecność keratynocytów. Czynniki te wpływają na rozmieszczenie i poziom kaweoli w skórze.

Objawy nieprawidłowych melanocytów mogą mieć charakter od bladej skóry do ciemnobrązowej. Może to być spowodowane chorobą lub uwarunkowaniem genetycznym, które powoduje nadprodukcję melaniny. Stan ten może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet i wpływać na każdą część ciała. Może wpływać na odcień skóry i powodować, że wygląda ona nieatrakcyjnie.

W doświadczeniu melanocyty zostały dwukrotnie transfekowane siRNA w 1 i 3 dniu hodowli. Komórki te następnie wysiewano na płytkę 12-dołkową i inkubowano w Calcein-AM przez 15 min w 37 degC. Po transfekcji melanocyty były zbierane, a pigment ekstrahowano przy użyciu 20 000xg przez 15 min w 4 degC. Po tym pigment rozpuszczano w 2 M NaOH i 20% DMSO.

Retinol

Retinol jest środkiem stosowanym miejscowo w leczeniu problemów z pigmentacją skóry, w tym nierównego kolorytu skóry na brzuchu. Retinol działa poprzez zapobieganie przerostowi skóry. Kiedy skóra jest rozciągnięta, nowe komórki są produkowane zbyt szybko, tworząc grubą, łuszczącą się wysypkę. Miejscowo stosowany retinol spowalnia tempo wzrostu komórek skóry i zmniejsza stan zapalny. Może on jednak dodatkowo podrażniać skórę, dlatego pracownicy służby zdrowia często zalecają inne metody leczenia tego schorzenia.

Retinol może również pomóc w poprawieniu tekstury skóry. Ponieważ jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach, retinol może mieć kilka korzyści dla skóry. Poprawia on strukturę skóry, zmniejsza wielkość porów i zwiększa produkcję kolagenu. Może również zmniejszyć lepkość komórek zatykających pory.

Balsamy z retinolem są również dobrym rozwiązaniem. Kremy te zawierają retinol i kwas ferulowy, które są zarówno dobrymi składnikami przeciwstarzeniowymi. Są one również odpowiednie do codziennego stosowania. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj kremu natychmiast po prysznicu.

Balsamy i kremy do ciała z retinolem są uważane za bezpieczne, ale mogą podrażniać skórę, jeśli są stosowane na dużych powierzchniach. Należy unikać stosowania wysokich stężeń retinolu, jeśli jesteś w ciąży, ponieważ może on powodować wady wrodzone. Ponadto, jeśli karmisz piersią, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem produktu zawierającego retinol.

Retinol to kolejny przeciwstarzeniowy składnik pielęgnacyjny, który może pomóc wyrównać koloryt skóry w okolicy brzucha. Retinol to sprawdzony składnik, który poprawia wygląd luźnej skóry, zmniejsza trądzik i wygładza skórę. Dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe, a do tego bardzo szybko działa.

Witamina C

Witamina C może być stosowana, aby pomóc wyrównać koloryt skóry na brzuchu. Skórki cytrusów mają wysoką zawartość witaminy C i mogą być wykorzystane do zrobienia maseczki rozjaśniającej skórę. Można również zmieszać proszek lub sok ze skórek cytrusowych z jogurtem, aby uzyskać naturalny środek, który pomoże wyrównać koloryt skóry na brzuchu.

Witamina C jest również przydatna w zmniejszaniu zaczerwienień i stanów zapalnych. Odgrywa rolę we wspieraniu kolagenu i poprawie gojenia się ran. Jest to również silny przeciwutleniacz, który promuje zdrową skórę i minimalizuje wygląd blizn i przebarwień skóry. Umiarkowane spożycie od 30 do 180 mg dziennie poprawi wchłanianie tego przeciwutleniacza.

Witamina C ma właściwości przeciwutleniające i hamuje produkcję tyrozynazy, substancji chemicznej, która sprzyja produkcji melaniny. Nie pomoże jednak w blaknięciu skóry, która jest naturalnie ciemna lub ma nieprawidłowe złogi melaniny spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce. Inną zaletą witaminy C jest jej rola w gojeniu się ran. Może pomóc zmniejszyć wygląd blizn poprzez hamowanie produkcji melaniny, substancji chemicznej, która powoduje przebarwienia skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top