Jaką maść stosować na przebarwienia skóry

Jaką maść stosować na przebarwienia skóry

Istnieje kilka różnych rodzajów produktów do pielęgnacji skóry na przebarwienia skórne. Niektóre z nich zawierają allium cepa, kwas azelainowy lub niacynamid. Najlepszym wyborem dla Twoich przebarwień będzie taki, który nie podrażni skóry i nie pogorszy jej stanu. Inne mogą zawierać kwas azelainowy lub tretinoinę, dwa składniki, które są skuteczne w walce z przebarwieniami skóry.

Niacynamid

Niacynamid jest antyoksydantem, który pomaga zmniejszyć wygląd przebarwień skóry spowodowanych przez wolne rodniki – część ta jest zasługą redakcji strony beautycreator-blog.pl. Wolne rodniki uszkadzają komórki skóry i powodują przedwczesne starzenie się. Niacynamid wzmacnia barierę skórną i odwraca te uszkodzenia. Pomaga również zwiększyć zdolność skóry do utrzymania nawilżenia.

Jest bezpieczny do stosowania na skórę, ale powinny go unikać osoby o wrażliwej lub alergicznej skórze, ponieważ może powodować podrażnienia. Również w przypadku występowania alergii, przed zastosowaniem maści lub balsamu z niacynamidem należy skonsultować się z lekarzem. Produkt może zawierać środki konserwujące, które mogą powodować podrażnienie skóry i reakcje alergiczne.

Niacynamid jest popularnym środkiem do leczenia melasmy i przebarwień. Choć dokładny mechanizm jest wciąż niejasny, może rozjaśnić skórę w ciągu zaledwie kilku tygodni. Pomaga również wzmocnić barierę skórną oraz wspomaga produkcję ceramidów i elastyny, co prowadzi do zdrowszej i bardziej nawilżonej skóry.

Niacynamid pomaga przywrócić naturalną barierę ochronną skóry i może zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. Może również chronić skórę przed stresem oksydacyjnym. Może również pomóc zmniejszyć wygląd rozszerzonych porów i hiperpigmentacji. Należy jednak stosować go ostrożnie, ponieważ nie jest alternatywą dla właściwej diety.

Niacynamid to rozpuszczalna w wodzie witamina B3, którą można znaleźć naturalnie w wielu produktach spożywczych. Jest to doskonały składnik do pielęgnacji skóry, ponieważ jest tak łatwo wchłaniany przez skórę. Niacynamid nie jest rozpuszczalny w olejach, więc zazwyczaj znajduje się w serum na bazie wody.

Kolejną zaletą niacynamidu jest to, że kontroluje on natłuszczenie skóry. Może być stosowany w połączeniu z kwasem hialuronowym, aby kontrolować produkcję sebum. Stężenie 10% jest odpowiednie dla skóry tłustej. Ponieważ niacynamid ma łagodne, delikatne działanie, może być stosowany w codziennej pielęgnacji skóry. Jeśli jesteś wrażliwa na retinoidy, przed zastosowaniem niacynamidu możesz użyć kremu lub serum z kwasem alfa-hydroksylowym.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na stosowanie miejscowo maści lub serum z niacynamidem, powinnaś użyć odpowiedniej ilości. Będzie to zależało od mocy produktu, którego używasz. Produkt o jakości klinicznej powinien być stosowany dwa razy w tygodniu, natomiast serum należy nakładać po jednej kropli rano i wieczorem.

Maść z niacynamidem pomoże Ci rozjaśnić skórę, poprawiając jej barierę ochronną i wzmacniając naskórek. Składnik ten jest bezpieczny w użyciu i kompatybilny z niemal każdym innym składnikiem. Redukuje również zmarszczki i przebarwienia.

Na przebarwienia skóry spowodowane trądzikiem często dobrym rozwiązaniem jest krem miejscowy zawierający niacynamid. Jest on niedrogi i skuteczny, a także pomaga zwalczać hiperpigmentację, jednocześnie zmniejszając widoczność ciemnych plam. Jest on również dobry dla skóry przekrwionej i doskonale nadaje się do miejsc podatnych na wypryski lub tłustych.

Niacynamid działa najlepiej w połączeniu z witaminą C. Razem tworzą potężny duet, który sprawia, że skóra wygląda jaśniej, równomiernie i młodziej. Ze względu na ich poziom pH, mogą być bezpiecznie mieszane i nakładane na siebie w ramach rutynowej pielęgnacji skóry. Należy jednak uważać na maść z niacynamidem, jeśli jesteś na niego wrażliwa.

Allium cepa

Allium cepa maści na przebarwienia skóry są dostępne bez recepty w postaci kremów do stosowania miejscowego. Kremy te zawierają alantoinę i pentaglikan i mogą być stosowane do rozjaśniania plam i blizn. Allium cepa może być również stosowany w leczeniu trądziku.

Alantoina jest rodzajem naturalnego środka przeciwzapalnego. Pomaga przyspieszyć gojenie się ran i zmiękczyć skórę. Ekstrakt z Allium cepa zapobiega infekcjom poprzez zabijanie mikroorganizmów. To połączenie jest bardzo skuteczne w leczeniu blizn.

W jednym z badań testowano żel miejscowy z Allium cepa przeciwko keloidom i bliznom przerostowym. Żel był nakładany na zmiany dwa razy dziennie. Wyniki wykazały, że żel miejscowy zmniejszył rozmiar i liczbę markerów neoangiogennych. Żel nakładano na zmienione chorobowo miejsca dwa razy dziennie przez 24 tygodnie. W trakcie badania dokonywano oceny klinicznej, a także wykonywano przyżyciową videocapillaroskopię.

Innym sposobem na rozjaśnienie przebarwień skórnych jest nakładanie na ciemne miejsca rozgniecionej skórki czerwonej cebuli. Na ciemne plamy można również nakładać wysuszoną skórkę cebuli. Kilka stron internetowych zaleca również nakładanie torebek z zieloną herbatą bezpośrednio na ciemne plamy. Możesz parzyć te torebki herbaty przez trzy do pięciu minut i nakładać je na skórę.

Aktywny składnik zielonej herbaty, EGCG, może być w stanie zmienić proces pigmentacji. Potrzeba jednak więcej badań, aby potwierdzić te teorie. Zielona herbata jest naturalnym antyoksydantem, który pomaga zapobiegać starzeniu się skóry poprzez wypłukiwanie toksyn. Poza tym, że jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, pomaga również poprawić jakość komórek skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top