Serum przeciwzmarszczkowe – jak działa i jak je stosować?

serum przeciwzmarszczkowe

Zmarszczki pojawiające się na twarzy to jedna z oznak starzenia się skóry. Proces ten może zostać zatrzymany dzięki użyciu pewnych kosmetyków. Serum przeciwzmarszczkowe jest jednym z nich. Jak działa? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Serum przeciwzmarszczkowe to bardzo popularny kosmetyk. Zawiera bardzo wysokie stężenie składników aktywnych, które działają odmładzająco i wygładzająco. Przy regularnym stosowaniu można sprawić, że niewielkie zmarszczki znikną z twarzy. Jakie składniki sprawiają, że tego typu produkt będzie skuteczny w walce z problemem?

Czym jest serum?

Serum wyróżnia się tym, że w porównaniu do kremów ma bardzo bogaty skład. W serum znajduje się bardzo dużo składników aktywnych, to dlatego wykazują tak silne działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Serum powinny używać przede wszystkim osoby, dla których zwykły krem to za mało. Taki kosmetyk najczęściej występuje w formie płynnej. Dzięki temu znacznie szybciej przedostaje się przez naskórek do najgłębszych warstw skóry. Serum przeciwzmarszczkowe ma jedno zadanie – wygładzenie skóry. Ma ją jak najlepiej uelastyczniać i sprawiać, że będzie miała znacznie młodszy wygląd.

Kiedy używać serum przeciwzmarszczkowego?

Serum działa bardzo intensywnie i ma właściwości zapobiegające powstawaniu zmarszczek. Właśnie dlatego mogą je stosować także osoby, u których problem jeszcze się nie pojawił. Takich kosmetyków można używać zarówno do skóry dojrzałej, jak i młodej. Im młodsza skóra, tym rzadziej zachodzi potrzeba ich stosowania, jednak warto używać ich co jakiś czas. Tak jak w przypadku wielu kosmetyków, regularne stosowanie serum przeciwzmarszczkowego jest kluczem do uzyskania spektakularnych efektów.

Co zawiera serum przeciwzmarszczkowe?

W serum przeciwzmarszczkowym znajduje się wiele składników odżywczych, które mają właściwości odmładzające. Wśród nich wymienić można między innymi:

  • koenzym Q10;
  • kolagen;
  • witaminę C;
  • kwas hialuronowy;
  • peptydy;
  • retinol.

Najważniejsze składniki serum przeciwzmarszczkowego

Koenzym Q10, kolagen i kwas hialuronowy to substancje naturalnie występujące w ludzkim organizmie. Biorą one udział w przemianach wewnątrzkomórkowych, zwalczają wolne rodniki i wpływają na jędrność skóry. Substancje te niestety są produkowane w znacznie mniejszej ilości po 25. roku życia. Aby zachować młody wygląd skóry, warto używać serum przeciwzmarszczkowego, które ma wysoką zawartość tych składników.

Peptydy to składniki budujące organizm. Z wiekiem ich ilość również maleje, dlatego warto je uzupełniać za pomocą serum. Witamina C oraz retinol to składniki, których ciało człowieka nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie, trzeba je więc uzupełniać z zewnątrz. Retinol jest pochodną witaminy A, której właściwości przy usuwaniu zmarszczek i wygładzaniu skóry są nieocenione. 

Nie można jednak zapominać o tym, że nie wszystkie wyżej wymienione składniki będą ze sobą dobrze współgrać. Witamina C oraz kwas hialuronowy nie będą dobrze działały, jeżeli połączy się je z peptydami oraz retinolem. Warto więc stosować serum z witaminą C rano, a wieczorem kosmetyk z retinolem. Warto podkreślić, że kolagen oraz witamina C świetnie się uzupełniają i stosowanie ich razem jest bardzo dobrym pomysłem. 

Jeżeli stosujesz serum z retinolem, musisz uważać na promienie słoneczne. Ten składnik wpływa na wrażliwość skóry. Jeżeli nakładasz kosmetyk rano, stosuj także krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Czy warto stosować serum przeciwzmarszczkowe?

Jeśli będziesz regularnie stosować serum przeciwzmarszczkowe, bruzda na nosie i inne zmarszczki mogą być o wiele mniej widoczne lub nawet niedostrzegalne. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że na wygląd skóry ma wpływ również dieta. 

Serum przeciwzmarszczkowe to produkt o potwierdzonym działaniu. Dzięki niemu można znacznie opóźnić starzenie się skóry i sprawić, by wyglądała młodo przez długi czas.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top