Czy opalenizna ukrywa cellulit?

Czy opalenizna ukrywa cellulit?

Czy opalenizna może ukryć cellulit? Odpowiedź na to pytanie zależy od typu Twojego ciała i ilości posiadanego cellulitu. Niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi na cellulit niż inni, a niektóre samoopalacze zawierają toksyczne substancje chemiczne. Niektóre z nich wywołują nawet raka. Wybierając opalacz, lepiej jest wybierać produkty naturalne. Opalacze i balsamy powinny zawierać jak najmniej toksycznych składników i nie powinny powodować powstawania cellulitu.

Samoopalacze

Samoopalaczem jest także balsam opracowany w celu ukrycia cellulitu i zmiękczenia skóry. Jego formuła zawiera składniki, które wygładzają i zmiękczają skórę, a jednocześnie zapewniają równomierną i naturalnie wyglądającą opaleniznę. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, nałóż go na noc i zmyj rano. Aby uniknąć smug i nierównych linii opalenizny, nakładaj preparat w odpowiednich miejscach.

Chociaż nadmierna ekspozycja na słońce i solarium może przyczyniać się do powstawania cellulitu, samoopalacz ukryje grudki i wgłębienia, które są jego skutkiem. Nakładanie samoopalacza na te miejsca może pomóc ukryć cellulit, ale pamiętaj, aby nakładać go równomiernie i wtapiać w skórę. Aby przedłużyć czas aplikacji, użyj sprayu utrwalającego makijaż. Samoopalacze są bezpieczną alternatywą dla łóżek opalających i mogą powodować mniej skutków ubocznych niż opalanie słoneczne.

Łóżka opalające

Dla wielu osób doskonała opalenizna może zatuszować cellulit i inne niedoskonałości skóry – sekcja ta jest wynikiem pracy redakcji portalu pieknahelena.com.pl. Opalanie pozwala nie tylko ukryć cellulit, ale także znamiona, blizny, plamy starcze, piegi i rozstępy. Jednak opalanie może również szkodzić skórze, powodując swędzenie i dyskomfort. Uszkadza także komórki skóry, powodując szybsze zmniejszanie się ich elastyczności. Prowadzi to do przedwczesnego starzenia się skóry.

Chociaż opalanie może ukryć cellulit, może także pogłębić ten problem. Zarówno łóżka opalające, jak i słońce zawierają szkodliwe substancje chemiczne, więc unikaj pokusy poparzenia się lub korzystania z łóżek opalających. Możesz nawet ukryć cellulit, stosując samoopalacz, ale ważne jest, by używać go we właściwy sposób. Aby uzyskać równomierną, naturalną opaleniznę, nałóż samoopalacz równomiernie na dany obszar. Aby opalenizna utrzymywała się dłużej, użyj bronzera w sprayu lub innego naturalnego koloru.

Olejki do opalania

Chociaż opalanie nadaje skórze ciepły blask, proces ten może w rzeczywistości pogorszyć wygląd cellulitu. Opalanie może być nieskuteczne, ale może też ukrywać cellulit. Ciemniejsza skóra ma również tendencję do ukrywania niedoskonałości, takich jak cellulit, lepiej niż skóra jasna. Pomimo zalet ciemniejszej skóry, osoby opalające się powinny unikać uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych, które mogą pogorszyć wygląd cellulitu.

Jeśli nie czujesz się dobrze w opalaniu, możesz zamiast tego wybrać opalanie natryskowe. Opalacze natryskowe doskonale nadają się do pokrycia całego ciała, ale zawsze należy zacząć od balsamu lub olejku samoopalającego, zanim przejdziemy do opalania natryskowego. Aby ukryć grudki i nierówności, należy strategicznie nakładać warstwę koloru za pomocą balsamu lub sprayu. Olejek do opalania pomoże Ci uzyskać pożądany blask bez okropnego zapachu sztucznej opalenizny.

Pozbywanie się cellulitu poprzez tonizowanie

Istnieje wiele dostępnych bez recepty kremów i balsamów na cellulit, które rzekomo mają likwidować wgłębienia na skórze poprzez usuwanie toksyn i zanieczyszczeń. Cellulit jest wynikiem przebijania się złogów tłuszczu przez warstwy tkanki łącznej i włókien kolagenowych. Może występować także na ramionach, brzuchu i pośladkach. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki odpowiedniej kuracji możesz pozbyć się cellulitu w naturalny sposób.

Prawdopodobnie wypróbowałaś już wiele różnych metod leczenia cellulitu, od akupunktury po zabiegi laserowe. Niektóre z nich twierdzą, że restrukturyzują tkankę tłuszczową i skórę. Niektórzy dermatolodzy używają nawet igieł i laserów, aby usunąć problem. Inne firmy sprzedają balsamy napinające skórę i proponują płukanki złuszczające. Jednak zdecydowana większość tych produktów ma jedynie charakter kosmetyczny.

Szczotkowanie na sucho na cellulit

Istnieje wiele korzyści wynikających ze stosowania szczotkowania na sucho na cellulit i opaleniznę, ale nie wszyscy są przekonani, że może ono naprawdę pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu. Wielu ekspertów jest jednak sceptycznych. Niektórzy eksperci zauważyli, że technika ta może powodować uszkodzenia skóry i pogarszać jej stan. Chociaż niektóre zabiegi na cellulit przynoszą dobre rezultaty, są one również tymczasowe i muszą być powtarzane co jakiś czas, aby utrzymać pożądany efekt. Na przykład, zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych (RF) polegają na ogrzewaniu tkanek za pomocą elektrod. Ssanie i masaż są również częścią zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych.

Inną zaletą szczotkowania na sucho jest poprawa krążenia, co pomaga organizmowi pozbyć się nadmiaru wody i płynów, a tym samym zmniejszyć widoczność cellulitu. Dr Talakoub i Turegano zgadzają się, że szczotkowanie na sucho poprawia krążenie i może rozbijać wiązki kolagenu. Chociaż żadne badania naukowe nie wykazały, że szczotkowanie na sucho ma jakikolwiek wpływ na cellulit, uważają oni, że może ono pomóc poprawić wygląd cellulitu i opalenizny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top