Czy Cellulit może zniknąć po ciąży?

Czy Cellulit może zniknąć po ciąży?

W zależności od Twojego BMI, czy cellulit może zniknąć po ciąży? zależy od Twoich celów związanych z przyrostem wagi. Jeśli Twoje BMI wynosi ponad 30 lub mniej niż 20 kg, będziesz musiała przytyć około 11 do 20 kg w czasie ciąży. Porozmawiaj ze swoim dietetykiem, aby uzyskać szczegółowe sugestie dotyczące diety i dowiedzieć się, jakich pokarmów należy unikać w czasie ciąży. Następnie wypróbuj jedną z metod zaproponowanych poniżej. Może się to sprawdzić w Twoim przypadku. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie metody są skuteczne w przypadku każdej kobiety.

Ćwiczenia

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu po ciąży, być może słyszałaś już o korzyściach płynących z ćwiczeń. Regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci ujędrnić te obszary, które sprawiają problemy, a także zmniejszyć ogólny procent tkanki tłuszczowej w Twoim ciele. Chociaż same regularne ćwiczenia nie pomogą Ci pozbyć się cellulitu, to z pewnością mogą sprawić, że zniknie. Na przykład, wchodzenie po schodach może pomóc w pozbyciu się cellulitu i ujędrnieniu ciała. Ćwiczenia na schodach poprawiają krążenie i zapobiegają powstawaniu wgłębień na skórze. Białko jest ważne dla zdrowych komórek, ponieważ dostarcza im niezbędnych składników budulcowych, które pomagają im rosnąć, naprawiać się i rozwijać.

Ćwiczenia fizyczne mogą także poprawić strukturę skóry, zmniejszając widoczność cellulitu. Ponadto ujędrnia znajdujące się pod nią mięśnie, co zwiększa pewność siebie. Cellulit to nieestetyczny podskórny tłuszcz, który powoduje powstawanie „dołeczków”. Najczęściej występuje na pośladkach i udach. Ćwiczenia fizyczne pomagają poprawić strukturę i napięcie skóry oraz zapobiegają zatrzymywaniu wody w organizmie.

Dieta

Dobrym sposobem na zmniejszenie widoczności cellulitu na brzuchu jest spożywanie większej ilości owoców i warzyw. Ponadto wyeliminowanie cukru z diety może pomóc w utracie wagi i zwiększyć poziom energii. Inną ważną zmianą w diecie po ciąży jest zrezygnowanie z napojów alkoholowych. Napoje te nie tylko zawierają dużo cukru i substancji słodzących, ale mogą także zaburzać poziom hormonów i powodować odkładanie się w organizmie większej ilości tłuszczu.

Jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu jest zwiększona ilość podskórnej tkanki tłuszczowej w czasie ciąży. Oznacza to, że Twój organizm spala więcej kalorii, aby utrzymać ciążę i laktację. Może to również powodować dołeczki na skórze. Cellulit występuje zazwyczaj na pupie, biodrach, udach i pośladkach, choć może być również obecny pod pachami. Należy pamiętać, że cellulit jest powszechny, ale nie jest chorobą. Cellulit występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn, ponieważ mają one więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni.

Liposukcja

Jeśli byłaś w ciąży i jesteś niezadowolona z wyglądu swojej skóry, możesz się zastanawiać, czy liposukcja może zlikwidować cellulit. Odpowiedź brzmi: nie. Choć liposukcja usunie cellulit, zabieg ten nie sprawi, że skóra stanie się gładka. Może jednak wyrównać jej strukturę. Jest to szczególnie pomocne, jeśli cellulit jest szczególnie trudny do ukrycia. Zabieg ten może wymagać powtarzania sesji.

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który pozwala usunąć uporczywe złogi tłuszczu z ciała. Zabieg usuwa te złogi i restrukturyzuje znajdującą się pod nimi tkankę łączną, dzięki czemu brzuch staje się gładki i płaski. Oprócz liposukcji dr Carpenter może zalecić niechirurgiczne metody zmniejszenia widoczności cellulitu i przywrócenia kształtu sprzed ciąży.

Ćwiczenia redukujące cellulit

Ważne jest, aby zrozumieć, że ćwiczenia fizyczne nie są w stanie całkowicie pozbyć się cellulitu. Ćwiczenia redukujące cellulit po ciąży mogą jedynie pomóc w zminimalizowaniu jego widoczności, pomagając jednocześnie w utracie nadmiaru tłuszczu z organizmu. Niemniej jednak, przed podjęciem jakichkolwiek ćwiczeń, musisz skonsultować się z lekarzem. Na szczęście istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonywać, aby poprawić swoją ogólną sprawność fizyczną i zredukować cellulit. Najlepiej jest zacząć od ćwiczeń o mniejszej intensywności i z czasem zwiększać ich zakres.

Aby uniknąć cellulitu po ciąży, dbaj o dobre nawodnienie organizmu. Picie dużej ilości wody pomaga organizmowi pozbyć się nadmiaru płynów. Powinnaś także unikać napojów gazowanych, ponieważ nie nawadniają one organizmu. Wypicie jednej szklanki wody na pusty żołądek pomaga wypłukać toksyny i poprawia krążenie krwi. Aby zmniejszyć cellulit, należy wykonywać ćwiczenia ukierunkowane na konkretne partie ciała.

Retinolowy krem do ciała

Jeśli jesteś w ciąży, możesz pomyśleć o zastosowaniu retinolowego kremu do ciała, który sprawi, że cellulit zniknie. Ale który krem z retinolem do ciała jest odpowiedni dla Ciebie? Musisz wziąć pod uwagę typ swojej skóry, cele, jakie chcesz osiągnąć, oraz inne czynniki, które zadecydują o tym, czy ten produkt jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli chcesz zapobiec pojawieniu się cellulitu po ciąży, powinnaś wypróbować produkt z przeciwutleniaczami lub humektantami, które utrzymują skórę nawilżoną i elastyczną.

Retinol to silny środek przeciwstarzeniowy, który może pomóc w redukcji rozstępów i cellulitu. Retinoidy stosowane miejscowo mogą pomóc Twojemu ciału w przemianie komórek i zmniejszeniu widoczności cellulitu. Możesz stosować krem lub serum z retinolem do ciała, które pomogą zredukować cellulit i sprawią, że Twoja skóra stanie się jędrniejsza i gładsza. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tymi produktami:

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top