Jakie kremy pomagają na cellulit?

Jakie kremy pomagają na cellulit?

Jeśli zastanawiasz się, jakie kremy pomagają na cellulit, weź pod uwagę następujące czynniki: Kofeina, Retinol, Olej z ziaren zielonej kawy i Olej kokosowy. Te składniki są znane z tego, że pomagają zredukować cellulit, ale jak bardzo są skuteczne? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Niezależnie od stosowanej obecnie kuracji antycellulitowej, składniki te mogą pomóc Ci pozbyć się dołeczków. Wiele kremów zawiera wszystkie lub niektóre z tych składników.

Kofeina

Jeśli chodzi o kofeinę i kremy na cellulit, ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt. Kremy z kofeiną ujędrniają skórę i zmniejszają wielkość dołeczków poprzez hamowanie tworzenia się komórek tłuszczowych. Kremy z kofeiną są również znane jako kremy wyszczuplające, ponieważ zmniejszają dołeczki poprzez zwiększenie skurczu naczyń krwionośnych. Kremy z kofeiną mogą pomóc w redukcji cellulitu i ogólnie ujędrnić skórę.

Chociaż kofeinę czasami oskarża się o wywoływanie cellulitu, jest ona również chwalona jako środek leczniczy. Większość kobiet cierpi z powodu cellulitu, który jest kosmetyczną dolegliwością skóry, nie stanowiącą zagrożenia dla zdrowia. Pomimo faktu, że nie istnieje znane lekarstwo na cellulit, kobiety poszukujące sposobu na pozbycie się nieestetycznych fałdek nieustannie poszukują środka zaradczego. Chociaż zabiegi miejscowe od dawna są uznawane za najlepsze metody leczenia cellulitu, wciąż trwa dyskusja na temat skuteczności kremów z kofeiną – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony rozrobka.pl.

Retinol

Retinol jest jednym z wiodących składników kremów na cellulit. Według Nussbaum, składnik ten wspomaga obrót komórkowy, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, gładsza i bardziej jednolita. Nie ma jednak dowodów na to, że retinol jest cudownym środkiem. Badania wykazały wprawdzie przejściową poprawę wyglądu cellulitu, ale nie ma długoterminowych efektów działania retinolu na cellulit.

W badaniu z udziałem 20 kobiet z umiarkowanym cellulitem ud oceniano wpływ retinolu na zmniejszenie widoczności tego problemu. Dwadzieścia kobiet zostało losowo przydzielonych do otrzymywania kremów z retinolem dwa razy dziennie lub nośnika. Obiektywne pomiary obejmowały laserową welocymetrię dopplerowską oraz ultrasonograficzny pomiar grubości skóry przy użyciu aparatu B-scan 20 MHz. Wyniki porównano z ocenami dermatologa i panelisty. Wyniki wykazały, że 13 uczestników oceniło obszar poddany zabiegowi jako lepszy niż w grupie kontrolnej, a siedmiu z nich stwierdziło, że zabieg nie przyniósł żadnych efektów.

Olej kokosowy

Jeśli zmagasz się z cellulitem, spróbuj zastosować olej kokosowy w postaci kremu do stosowania miejscowego. Olej kokosowy zawiera unikalną mieszankę kwasów tłuszczowych zwanych średniołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi (MCFA). Ten rodzaj tłuszczu podlega specjalnemu rodzajowi metabolizmu, który nie odbywa się z udziałem żółci, lecz jest przekształcany bezpośrednio w wątrobie. Gdy to nastąpi, krąży w krwiobiegu, gdzie może rozpocząć spalanie zmagazynowanych zapasów tłuszczu. Te kwasy tłuszczowe mogą pomóc rozbić cellulit i poprawić ogólny wygląd skóry.

Innym sposobem, w jaki olej kokosowy pomaga w walce z cellulitem, jest jego zdolność do przenikania przez skórę i rozbijania złogów tłuszczowych w komórkach. Pomaga także przyspieszyć metabolizm, co może odmłodzić luźną tkankę i niezdrowe komórki skóry. Zawarte w nim składniki odżywcze odżywiają i napinają skórę, a także hamują apetyt. Ponadto olej kokosowy jest substancją naturalną, którą można stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie w leczeniu cellulitu.

Olej z ziaren zielonej kawy

Jeśli masz cellulit, być może zastanawiasz się, czy olej z ziaren zielonej kawy może pomóc Ci się go pozbyć. Olej z ziaren zielonej kawy zyskuje coraz większą popularność w mediach, ponieważ zawiera przeciwutleniacze, fitosterole i kwasy tłuszczowe. Brazylijskie kobiety stosują olejek z ziaren zielonej kawy, aby zmniejszyć widoczność cellulitu i niedoskonałości skóry. Olejek z ziaren zielonej kawy łatwo wchłania się w skórę, pozostawiając ją lekką i jedwabistą w dotyku.

Produkt ten zawiera kofeinę i wysoki poziom niezbędnych kwasów tłuszczowych, które pomagają skórze zregenerować się i zachować młodość. Ponadto olejek napina skórę wokół oczu i pomaga złagodzić ból po ukąszeniach i użądleniach. Stosowanie oleju do masażu ciała i skóry może również rozluźnić napięte mięśnie i ukoić nerwy. Co więcej, pomaga on także w łagodzeniu bólów stawów. Aby stosować olejek z ziaren zielonej kawy, postępuj dokładnie według instrukcji, a w krótkim czasie zobaczysz pozytywne rezultaty.

Sally Hansen Airbrush Legs

Sally Hansen Airbrush Leg Makeup to wodoodporna formuła, która tuszuje blizny, żyły i piegi na nogach, nadając im nieskazitelny wygląd. Chroni również przed uszkodzeniami słonecznymi. Produkt ten jest dostępny w lokalnych sklepach kosmetycznych. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak krem Airbrush Legs Sally Hansen może pomóc w walce z cellulitem.

Ten produkt nie twierdzi, że jest przeznaczony do walki z cellulitem, ale otrzymał nagrodę Good Housekeeping Beauty Award za swoje właściwości poprawiające wygląd ud i nóg. Krem ma połysk i nie jest tłusty, a unikalny aplikator w kształcie kulki łatwo i całkowicie rozprowadza się na skórze bez konieczności pocierania. Firma jest tak przekonana do swoich produktów, że posiada nawet Laboratorium Urody, w którym testowane są nowe innowacje w dziedzinie pielęgnacji skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top