Jak zielona herbata pomaga w walce z cellulitem?

Jak zielona herbata pomaga w walce z cellulitem?

Prawdopodobnie słyszałaś o korzyściach płynących z picia zielonej herbaty, ale czy naprawdę wiesz, w jaki sposób pomaga ona pozbyć się cellulitu? Może ona pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu, usuwaniu wolnych rodników z organizmu i zmniejszeniu ilości produktów ubocznych estrogenu. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących ze spożywania zielonej herbaty, czytaj dalej! Oto kilka najpopularniejszych sposobów spożywania tego superowocu.

Zmniejsza widoczność cellulitu

Chociaż większość ludzi nie ma żadnych poważnych problemów z cellulitem, niektórzy z nich mają. Cellulit jest powszechną chorobą skóry, która dotyka około 90% kobiet w pewnym momencie ich życia. Cellulit jest powszechny i może być bardziej widoczny po przytyciu lub ciąży, a także może być spowodowany wysokim poziomem stresu i podwyższonym poziomem kortyzolu. Poza tym, spożywanie właściwych rodzajów pokarmów i utrzymywanie zdrowej wagi może również pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu.

Picie dużej ilości wody to kolejny sposób na zmniejszenie cellulitu. Woda utrzymuje skórę nawilżoną i wypłukuje toksyny z organizmu. Staraj się wypijać 8-10 szklanek wody każdego dnia. Dobrze nawodniona skóra jest gładsza, mniej grudkowata i wygląda młodziej. Ta herbata może pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów. Jeśli chcesz szybko pozbyć się cellulitu, spróbuj pić zieloną herbatę. Jest bardzo skuteczna!

Zwiększa produkcję kolagenu

Możesz także zmniejszyć widoczność cellulitu, spożywając pokarmy bogate w kolagen i inne ważne składniki odżywcze. Do takich pokarmów należą brokuły i jarmuż, które są bogatym źródłem witaminy C. Pokarmy te zawierają również ligniny, które są fitoestrogenami i mają łagodne działanie estrogenne i antyestrogenne. Oprócz zwiększania produkcji kolagenu, pokarmy te są również bogate w witaminę C i mogą pomóc w detoksykacji organizmu.

Do innych skutecznych metod redukcji cellulitu należy masaż. Masowanie miejsc dotkniętych cellulitem zmniejsza obrzęk i zwiększa syntezę kolagenu. Korzyści z masażu wynikają prawdopodobnie ze stymulacji fibroblastów przy jednoczesnym zmniejszeniu aktywności adipocytów. Kremy na cellulit zawierają zazwyczaj różne substancje, takie jak ksantyny, składniki roślinne i ligandy receptorów retinoidowych. Chociaż nie ma jednoznacznych badań na temat roli kremów na cellulit, mogą one mieć korzystny wpływ na skórę. Wiadomo, że niektóre kremy zwiększają syntezę kolagenu poprzez zmniejszenie adipogenezy i zwiększenie termogenezy. Niektóre kremy zawierają również kofeinę i afrykańskie mango. Kofeina pomaga stymulować krążenie, co może również pomóc w redukcji cellulitu.

Usuwa wolne rodniki z organizmu

Picie 8-10 szklanek wody dziennie jest niezbędne w walce z cellulitem. Woda ma wyjątkową zdolność do detoksykacji organizmu, co czyni ją jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem. Wypij 3 szklanki wody zaraz po wstaniu z łóżka i kolejne 3 rano przed śniadaniem. Spróbuj dodać do wody świeży sok z cytryny, aby poprawić jej smak. Jedz więcej surowych warzyw i owoców, które zawierają dużo wody.

Zielona herbata pomaga zmniejszyć oznaki cellulitu poprzez zwiększenie wydatkowania energii i wspomaganie utraty wagi. Silne właściwości antyoksydacyjne zielonej herbaty mogą zapobiegać uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki. Zamień tłuszcze nasycone na tłuszcze omega-3, które poprawiają krążenie i przepływ krwi. Słabe krążenie może powodować słabe dostarczanie składników odżywczych do komórek skóry, które zbijają się w grudki i przypominają cellulit. Dlatego należy pić trzy filiżanki zielonej herbaty dziennie.

Zmniejsza ilość produktów ubocznych estrogenu

Stosowanie zielonej herbaty na cellulit może pomóc w zmniejszeniu ilości produktów ubocznych estrogenu, które przyczyniają się do powstawania ziemistego wyglądu skóry. Hormon żeński, estrogen, sprzyja odkładaniu się tłuszczu w organizmie i utrudnia jego redystrybucję. Bioflawonoidy to związki roślinne, które neutralizują produkty uboczne estrogenu i poprawiają funkcjonowanie komórek, wzmacniając naczynia włosowate, kolagen i elastynę. Wycelowane są również w podatne na działanie estrogenów komórki tłuszczowe i niszczą je. Dlatego te składniki odżywcze znajdują się w jagodach, czosnku, ogórkach i owocach cytrusowych.

Spożywanie nasion lnu jest korzystne dla redukcji cellulitu. Nasiona lnu zawierają fitoestrogeny – lignany, które pomagają zrównoważyć poziom estrogenów i zapobiegają rozwojowi cellulitu. Nasiona lnu można spożywać samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami spożywczymi, aby przyspieszyć utratę wagi i zmniejszyć widoczność cellulitu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top