W jakim wieku może pojawić się cellulit?

W jakim wieku może pojawić się cellulit?

Cellulit to nieestetyczny, szpecący problem, który dotyka dziewięćdziesiąt procent kobiet. Występuje już u kilkunastoletnich dziewcząt i jest w dużej mierze dziedziczny. Oprócz wyglądu może on również prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zapobiegać cellulitowi i pozbyć się go raz na zawsze. Na początek upewnij się, że znasz przyczyny powstawania cellulitu, dzięki czemu będziesz mogła zapobiec jego pojawieniu się na Twoim ciele.

Cellulit powodowany jest przez przegrody włókniste

Przegrody włókniste to pasma kolagenu biegnące przez warstwę tłuszczu. U mężczyzn pasma te biegną prostopadle do skóry, natomiast u kobiet – ukośnie lub poziomo – fragment ten jest wynikiem badania ekspertów serwisu instytutrewizjifinansowej.pl. W najnowszych badaniach naukowcy odkryli, że przegrody włókniste u mężczyzn i kobiet mają odmienne cechy. Niezależnie od tego, czy są one bardziej widoczne u kobiet czy u mężczyzn, przegrody włókniste są ważnym czynnikiem w rozwoju cellulitu.

Choć cellulit nie ma wpływu na ogólny stan zdrowia fizycznego, może wpływać na pewność siebie. Wygląda on jak grudkowata tkanka na udach, pośladkach i brzuchu. Może być widoczny przez cały czas lub tylko wtedy, gdy się go szczypie. Kobiety są bardziej narażone na rozwój cellulitu niż mężczyźni, a pojawia się on często po trzydziestce. Może pojawić się także na górnych częściach ramion, pośladkach i pupie.

Dotyka 90% kobiet

Jeśli jesteś kobietą, prawdopodobnie zastanawiasz się: „W jakim wieku może pojawić się cellulit?”. Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteś sama. Ponad 90% kobiet ma cellulit w pewnym momencie swojego życia. Mężczyźni rzadko mają cellulit. Według badań, ta przypadłość skórna dotyka około 10% mężczyzn. Cellulit wpływa na kształt skóry i leżącej pod nią tkanki łącznej na udach i pośladkach. Na szczęście nie jest on niebezpieczny, ale możesz coś z nim zrobić, aby poprawić ich wygląd.

Cellulit pojawia się w wyniku działania tłuszczu wplecionego w tkankę łączną znajdującą się pod skórą. U osób z cellulitem często występują zwiotczenia lub wgłębienia w skórze. Niezależnie od wieku, każdy ma tłuszcz pod skórą, ale nie u każdego cellulit będzie widoczny. Jeśli nie jesteś gotowa na walkę z cellulitem, powinnaś dowiedzieć się, jak go leczyć.

Dotyka on dziewczęta już w wieku nastoletnim

Nie jest zaskoczeniem, że cellulit jest powszechny u młodych kobiet. Aż 98 procent kobiet ma cellulit po okresie dojrzewania. Nawet u młodszych dziewcząt mogą pojawić się grudki i dołeczki na skórze. Cellulit powstaje w wyniku działania różnych czynników, w tym dziedziczności i diety. Mimo że cellulit może dotyczyć dorastających dziewcząt, istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować jego występowanie.

Chociaż cellulit nie jest szkodliwy dla zdrowia fizycznego, może mieć negatywny wpływ na poczucie własnej wartości. Może być zauważalny jako grudkowaty obszar, który wygląda na wgłębiony lub obwisły. Może być obecny przez cały czas lub pojawiać się tylko wtedy, gdy się go szczypie. Cellulit najczęściej występuje na pośladkach, udach i brzuchu. Choć wygląd cellulitu może być różnie nasilony, podstawową przyczyną tego stanu jest gromadzenie się tłuszczu pod skórą.

Ma komponent genetyczny

Uważa się, że cellulit ma komponent genetyczny. Badania wykazały, że schorzenie to występuje rodzinnie. Niektóre geny wpływają na regulację przepływu krwi, stan zapalny, receptory estrogenowe i biologię komórek tłuszczowych. U młodszych osób tkanka łączna jest miękka i ustępuje miejsca skórze. Kiedy nadchodzi okres dojrzewania, hormony zaczynają siać spustoszenie w tkance łącznej. Powstałe w ten sposób włókniste sznury ciągną skórę w dół i powodują rozrost komórek tłuszczowych.

Patogeneza cellulitu nie jest do końca poznana. Chociaż przyczyna jest złożona, znane są pewne czynniki genetyczne, które mogą odgrywać pewną rolę. Za potencjalne czynniki uznano niedobór hormonów, zaburzenia funkcji śródbłonka i dziedziczność. Podejrzewa się również predyspozycje genetyczne. Aby poznać dokładną przyczynę cellulitu i sposoby zapobiegania mu, konieczne jest przeprowadzenie badań genetycznych.

Metody leczenia

Chociaż cellulit często pojawia się na nogach w młodszym wieku, jego pojawienie się nie jest nieuniknione. Cellulit jest powszechny u kobiet, choć jego nasilenie i wygląd różnią się znacznie w zależności od genów i budowy ciała danej kobiety. Na szczęście istnieje wiele różnych zabiegów, które mogą pomóc kobietom pozbyć się cellulitu. Dostępnych jest wiele popularnych zabiegów na cellulit, w tym takie, które wykorzystują technologię Z-Wave, aby celować w tłuszcz i kolagen w Twoim ciele.

Choć cellulit najczęściej występuje na udach i pośladkach, może pojawić się w każdym miejscu na ciele. Jego występowanie pogarsza się z wiekiem, ponieważ skóra traci elastyczność i staje się coraz cieńsza. Kobiety są bardziej podatne na rozwój cellulitu niż mężczyźni, ponieważ poziom tkanki tłuszczowej i hormonów w ich organizmie sprawia, że są bardziej podatne na rozwój tego problemu. Również menstruacja, menopauza i słabe krążenie w nogach mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top