Czy masażer pomaga w walce z cellulitem?

Czy masażer pomaga w walce z cellulitem?

Masażer to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz pozbyć się cellulitu i uzyskać bardziej relaksujące doznania. Niektóre modele są specjalnie zaprojektowane do redukcji cellulitu, a nawet mogą być stosowane jako masażery do aromaterapii. Pomimo różnic, oba rodzaje masażerów mają swoje zalety i wady. Masażysta może wyczuć, co znajduje się pod skórą, a ugniatanie i rolowanie złogów tłuszczu stanie się naturalną częścią masażu. W miarę kontynuowania masażu złogi tłuszczu będą się stopniowo rozluźniać i staną się mniej widoczne.

Masaż typu „S”

Zastosowanie masażera typu „S” do walki z cellulitem może być doskonałym sposobem na zmniejszenie widoczności wgłębień na skórze. Ten typ urządzenia charakteryzuje się regulowanym ciśnieniem i wibracjami, dzięki czemu można dostosować masaż do obszaru, który najbardziej tego potrzebuje. Użycie głowicy z wypustkami pomoże Ci zredukować cellulit, wykonując okrężne ruchy bez konieczności zakładania ubrania. Aby masaż był jeszcze bardziej skuteczny, możesz stosować olejki antycellulitowe, które zwiększą jego efektywność.

W przeciwieństwie do innych rodzajów masażu, masażer typu „S” został zaprojektowany w taki sposób, aby intensywniej oddziaływać na podskórę (skórę). Ponieważ technika ta jest ukierunkowana wyłącznie na cellulit, wymaga silnego, celowego nacisku i logicznych ruchów. Stosowanie masażera „S” do walki z cellulitem może trwać od 30 minut do godziny. Należy jednak pamiętać, że może to być wyczerpujące i może spowodować uszkodzenie palców.

Pistolet perkusyjny Healsage

Pistolet perkusyjny Healsage jest doskonałym rozwiązaniem do redukcji cellulitu. Badania wykazały, że pistolet do masażu perkusyjnego może być tak skuteczny, jak 30 procent tradycyjnych metod masażu. Oprócz łagodzenia napięcia mięśni, pistolety do masażu perkusyjnego mają również dodatkową zaletę – pomagają rozbić złogi tłuszczu na skórze. Choć urządzenie to może wydawać się inwazyjne, jest bezpieczne i łatwe w użyciu w domowym zaciszu.

Choć większość osób słyszała o pistoletach do masażu perkusyjnego, jest to niezwykle skuteczna metoda leczenia cellulitu. Ruch perkusyjny wywołany przez pistolet pomaga rozbijać komórki tłuszczowe, co z kolei skutkuje zmniejszeniem cellulitu. Masaż perkusyjny na cellulit pobudza również drenaż limfatyczny, co skutkuje gładszą skórą. Dodatkową korzyścią jest to, że głęboka terapia udarowa pomaga rozbić komórki tłuszczowe, co umożliwia ich wchłonięcie. Na rynku dostępnych jest kilka różnych marek pistoletów do masażu, z których najbardziej znany jest Theragun.

FasciaBlaster

FasciaBlaster to plastikowy drążek z masującymi pazurkami, który ma za zadanie rozbić cellulit i zmniejszyć widoczność wzdętej skóry. FasciaBlaster został opracowany przez Ashley Black, trenerkę masażu, która ma ponad milion zwolenników na Facebooku. Narzędzie to było początkowo rozdawane klientom w 2012 roku, ale szybko zyskało popularność, gdy firma zaczęła wydawać pieniądze na reklamę w mediach społecznościowych.

FasciaBlaster działa dzięki intensywnej technice masażu, która koncentruje się na drenażu limfatycznym. Technika ta pomaga poprawić krążenie, zredukować tkankę tłuszczową, usunąć toksyny i ujędrnić skórę. Pierwsza część zabiegu to zestaw pięciu ruchów, które pomagają w drenażu limfatycznym. Po wykonaniu tych ruchów urządzenie automatycznie przełącza się na tryb pełny.

Masaż aromaterapeutyczny

Istnieje wiele twierdzeń dotyczących zdolności masażu aromaterapeutycznego do redukcji cellulitu. Jednym z nich jest na przykład twierdzenie, że stosowanie olejków eterycznych może zmniejszyć widoczność cellulitu. Chociaż teoria ta jest słuszna, ma ona swoje ograniczenia. Po pierwsze, wysokie stężenie olejków eterycznych może powodować u niektórych osób reakcje uczuleniowe. Innym jest to, że masaż wibracyjny nie działa. A jeszcze inne jest takie, że masaż aromaterapeutyczny jest skuteczny w redukcji cellulitu, jeśli jest wykonywany w sposób agresywny.

Stosowanie masażu aromaterapeutycznego w leczeniu cellulitu sprawi, że cellulit stanie się mniej widoczny i mniej odczuwalny. Pobudzi on krążenie, zapobiegnie zatrzymywaniu się płynów w organizmie i wspomoże regenerację skóry. Olejki zawarte w masażu aromaterapeutycznym nie tylko masują skórę, ale także nawilżają ją i wspomagają regenerację komórek. Ważne jest, aby wykonywać płynne ruchy i unikać nadmiernego uciskania miejsc dotkniętych chorobą. Ponadto olejki eteryczne mogą pomóc w odblokowaniu zatkanych naczyń limfatycznych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top