Bieganie i cellulit – utrata wagi

Bieganie i cellulit - utrata wagi

Ćwiczenia cardio to świetny sposób na utratę tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu. Każda aktywność, która zwiększa tętno, powoduje spalanie kalorii, a cellulit staje się mniej widoczny. Nawet wchodzenie po schodach może pomóc w utracie tkanki tłuszczowej, ponieważ spala około 10 kalorii na minutę. National Wellness Institute to organizacja zajmująca się promowaniem zdrowego stylu życia na całym świecie. Na jej stronie internetowej można znaleźć porady dotyczące biegania i cellulitu. Możesz także włączyć pływanie do swojej codziennej rutyny ćwiczeń.

Ćwiczenia aerobowe o umiarkowanym lub dużym natężeniu

Regularne ćwiczenia aerobowe o umiarkowanym lub dużym natężeniu mogą pomóc w utracie tkanki tłuszczowej i zmniejszeniu widoczności cellulitu. Ćwiczenia te podnoszą tętno i sprawiają, że się pocisz. Niektóre z najbardziej skutecznych rodzajów ćwiczeń aerobowych to bieganie, jogging, jazda na rowerze, joga siłowa, zajęcia aerobiku i wiosłowanie. Szczególnie skuteczne w redukcji cellulitu jest wykonywanie intensywnych ćwiczeń na nogi. Możesz wybrać taki rodzaj ćwiczeń aerobowych, który najlepiej pasuje do Twojego ciała i celów.

Utrata wagi

Wiele osób słyszało o bieganiu i cellulicie w celu utraty wagi, ale czy to naprawdę działa? Mimo że bieganie i cellulit są ze sobą powiązane, to są to dwie zupełnie różne rzeczy. Cellulit to tak naprawdę zapasy tłuszczu podzielone na komory w kształcie plastra miodu. Komórki te magazynują energię potrzebną do treningu, działają jak poduszka dla Twojego ciała i są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu pod skórą. Chociaż nie ma znanego sposobu na pozbycie się cellulitu, możesz zmniejszyć jego widoczność, stosując program biegowy. Ilość posiadanego przez Ciebie cellulitu zależy od uwarunkowań genetycznych, ale nawet jeśli stracisz część cellulitu, w ciągu dwóch tygodni zauważysz jego widoczną redukcję.

Przysiady

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, w jaki sposób przysiady do biegania a cellulit mogą pomóc Ci pozbyć się złogów tłuszczu na udach i pośladkach, nie jesteś sama. Zdecydowana większość kobiet ma cellulit i wszystkie one zgodzą się, że ćwiczenia to najlepszy sposób na walkę z nim. Przysiady do biegania a cellulit nie tylko sprawią, że będziesz wyglądać i czuć się lepiej, ale także wzmocnią Twoje mięśnie, co zwiększy Twoją pewność siebie. Cellulit to podskórna tkanka tłuszczowa, która powoduje powstawanie wgłębień i występuje głównie na pośladkach i udach.

Pływanie

Jeśli szukasz sposobów na pozbycie się cellulitu, pływanie jest świetnym rozwiązaniem. Pływanie nie tylko zwiększa krążenie, ale także pomaga spalić kalorie. Spróbuj pływać co najmniej 30 minut trzy razy w tygodniu, aby zobaczyć zauważalne rezultaty. W ten sposób poprawisz swoją sylwetkę i zmniejszysz cellulit. Pływanie poprawia także krążenie, co może pomóc w zapobieganiu cellulitowi i sprawić, że skóra będzie wyglądała na gładszą. Ważne jest, by ćwiczyć układ krążenia przez co najmniej 30 minut na sesję, aby osiągnąć maksymalne rezultaty.

Rozciąganie mięśni

Wiele kobiet martwi się o wpływ biegania na ich uda, ale te ćwiczenia mogą faktycznie pomóc w zmniejszeniu cellulitu. Nie tylko ujędrniają one mięśnie pod skórą, ale także poprawiają Twoją samoocenę. Cellulit to tłuszcz wgłębiony pod skórą, który powoduje „wgłębiony” wygląd. Chociaż ćwiczenia fizyczne nie są lekarstwem na cellulit, niektóre z nich mogą pomóc w ujędrnieniu określonych partii ciała i ogólnej redukcji tkanki tłuszczowej.

Picie płynów

Być może zastanawiasz się, czy picie płynów podczas biegania pomoże Ci pozbyć się cellulitu. Cóż, może. Oprócz promowania zdrowego krążenia, płyny są także pomocne w wypłukiwaniu produktów przemiany materii oraz wzmacnianiu mięśni i skóry. Ponadto picie płynów o niskiej zawartości sodu może pomóc Twojemu organizmowi zmniejszyć zatrzymywanie płynów w tkankach, co przyczynia się do powstawania cellulitu. Dlatego też należy pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

Same ćwiczenia nie wystarczą, by pozbyć się cellulitu

Głównym sposobem na pozbycie się cellulitu jest trening siłowy, ale ważne są także ćwiczenia układu krążenia. Dobry trening nie tylko spala kalorie, ale także ujędrnia mięśnie znajdujące się pod cellulitem. Cellulit to rodzaj tłuszczu, który jest widoczny pod skórą i tworzy nierówny, „wgłębiony” wygląd. Najczęściej występuje na udach i pośladkach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top