Jakie zabiegi pomagają w walce z cellulitem?

Czy zimny prysznic pomaga na cellulit?

Jeśli zastanawiałaś się, jak pozbyć się cellulitu, przeczytaj ten artykuł. Przedstawi on przegląd preparatów do stosowania miejscowego na cellulit, w tym korzyści płynące z kofeiny, kolagenu i lipolizy. Inne składniki pomagają zwiększyć przepływ krwi i drenaż limfatyczny. Wreszcie, preparaty miejscowe z kofeiną mogą zwiększyć ogólną jędrność i elastyczność skóry. I oczywiście kofeina pomaga zwiększyć obrót komórkowy. Najlepsze preparaty na cellulit zawierają obie te substancje.

Karboksyterapia

Karboksyterapia na cellulit to niechirurgiczny zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje wstrzyknięcia i transdermalną aplikację gazowego dwutlenku węgla pod skórę. Zabieg ten jest ukierunkowany na tłuszcz i kolagen znajdujący się pod skórą, który przyczynia się do powstawania cellulitu. Ten rodzaj zabiegu jest również znany jako „terapia indukująca cellulit”.

Jedną z największych zalet karboksyterapii na cellulit są jej długotrwałe efekty. Zabieg może usunąć cellulit w ciągu trzech do sześciu miesięcy, ale rezultaty mogą utrzymywać się przez wiele lat. Jeśli nie będziesz konsekwentnie przestrzegać zasad codziennego stylu życia, cellulit może powrócić. Liczba potrzebnych sesji zależy od nasilenia i umiejscowienia cellulitu. Ogólnie rzecz biorąc, aby uzyskać pożądane rezultaty, zaleca się od trzech do sześciu sesji – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu jackrussell.info.pl.

Podczas zabiegu karboksyterapii na cellulit do wstrzyknięcia pod skórę gazu w postaci dwutlenku węgla używa się małej igły. Zabieg ten jest prawie bezbolesny, choć niektórzy lekarze przed wkłuciem igły nakładają na ten obszar krem znieczulający. Niektóre osoby zgłaszają dziwne odczucia związane z zabiegiem. Po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć. Jedna sesja zabiegowa trwa od piętnastu do trzydziestu minut.

W jednym z badań wykazano, że karboksyterapia jest bezpieczna dla starszych kobiet, choć nie zaobserwowano znaczących zmian w ich składzie ciała. Terapia ta była również skuteczna w przypadku obszarów podatnych na otłuszczenie, takich jak podwójny podbródek i otłuszczone górne części ramion. Jej skuteczność w leczeniu cellulitu jest ograniczona przez to, jak bardzo może ona zaszkodzić zdrowiu. Może jednak pomóc Ci wyglądać młodziej. Być może w Twojej okolicy znajdziesz karboksyterapię do leczenia cellulitu!

Ręczne nacięcie skóry

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych w leczeniu cellulitu jest ręczne nacięcie skóry. Zabieg ten jest skuteczny w leczeniu dołeczków, które są niepożądanym efektem cellulitu. Na rynku dostępnych jest wiele procedur i urządzeń, ale tylko zabieg ręcznego podcięcia okazał się bezpieczny i skuteczny w leczeniu cellulitu. Pomimo ryzyka, po zabiegu podcięcia ręcznego stosunkowo łatwo jest wrócić do zdrowia. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest stosunkowo krótki, ale pacjenci powinni być dobrze wypoczęci. Może wystąpić tkliwość i zasinienie, a pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem w przypadku utrzymującego się dyskomfortu lub obrzęku.

Mimo że wiele zabiegów kosmetycznych reklamuje się jako skuteczne w leczeniu cellulitu, nadal istnieje wiele wad ręcznego wykonywania subcision. Należy pamiętać, że podskórne nacięcie nie jest skuteczne w poprawie wiotkości skóry i może powodować powstawanie siniaków. Zblednięcie siniaków spowodowanych podcięciem może potrwać do 30 dni. Ryzyko wystąpienia powikłań istnieje również w przypadku nieprzestrzegania przez pacjenta zaleceń pooperacyjnych lub w przypadku wcześniejszego leczenia keloidów.

Najczęstsze ryzyko związane z podcięciem to dyskomfort i krwawienie. Chociaż PLLA to najpopularniejszy zabieg na cellulit, ma on kilka wad. Oprócz tego, że powoduje zwiotczenie skóry, może nie zapewniać dużej redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg nie jest odpowiedni dla pacjentów, którzy chcą drastycznie zmienić swój wygląd, ani dla pacjentów z bardzo małymi obszarami cellulitu. Może nie być tak skuteczny jak ręczne podskórne nacięcie, ale nadal stanowi stosunkowo niedrogą metodę leczenia cellulitu.

Ryzyko związane z zabiegiem ręcznej subdecyzji w przypadku cellulitu obejmuje infekcje, krwawienie i zakrzepy krwi. Pacjenci powinni unikać spożywania jakichkolwiek leków powodujących krzepnięcie krwi, w tym niesteroidowych leków przeciwzapalnych, miłorzębu japońskiego i witaminy E. Pacjenci powinni także poddać się badaniom krwi na 15 dni przed zabiegiem. Ważną częścią procesu oceny jest koagulogram. Aby zabieg był udany, musi mu towarzyszyć odpowiednia kompresja po operacji.

Zabieg laserowy

Zabieg laserowy na cellulit zmniejszy wygląd skórki pomarańczowej na skórze, a także pobudzi wzrost nowego kolagenu, co zwiększy elastyczność skóry i wygładzi dołeczki. Pojedynczy zabieg może trwać do dwóch godzin, a komórki tłuszczowe, które powodują cellulit, zostaną upłynnione i delikatnie usunięte z ciała. Zabieg może być stosowany na brzuchu, pośladkach i udach.

Laserowe leczenie cellulitu polega na rozbijaniu złogów tłuszczu, które są odpowiedzialne za powstawanie wgłębień na skórze. Poprzez zwiększenie krążenia krwi w obszarach docelowych, warstwa tłuszczu jest bardziej równomiernie rozprowadzana w tkankach podskórnych. Zabieg ten poprawia ogólny wygląd skóry poprzez zwiększenie krążenia krwi. Poprawa krążenia poprawia przepływ krwi w całym organizmie, co nie tylko zmniejsza widoczność cellulitu, ale także odżywia i odmładza komórki, a także może zapobiegać tworzeniu się tkanki tłuszczowej i zmarszczek.

Kolejną zaletą laserowego leczenia cellulitu jest fakt, że może być ono stosowane do leczenia cellulitu w niemal każdej części ciała. Oprócz usuwania cellulitu pomaga ono także wygładzić, napiąć i wyrzeźbić leczony obszar. Zabieg laserowy może trwale zmniejszyć widoczność cellulitu, a także wzmocnić tkankę łączną. Istnieją dwa główne rodzaje laserowego leczenia cellulitu, a każdy z nich ma swoje własne zalety.

W badaniu z udziałem 57 pacjentów do zabiegów użyto lasera Nd-YAG o długości fali 1440 nm z bocznym światłowodem i kaniulą wyczuwającą temperaturę. Wyniki zabiegów laserowych zostały ocenione przez zaślepione osoby oceniające w 95% przypadków. Po zakończeniu leczenia 90 procent pacjentów wyraziło zadowolenie z jego wyników. Trzyetapowa minimalnie inwazyjna metoda leczenia laserowego okazała się bezpieczna i skuteczna.

Mezoterapia

Zabieg mezoterapii to nieinwazyjna procedura, w której do rozpuszczenia uporczywych złogów tłuszczu wykorzystuje się niewielkie ilości leków. Zabieg ten może zmniejszyć cellulit na ramionach, poduszkach tłuszczowych, udach i brzuchu. Po zabiegu pacjenci mogą zazwyczaj powrócić do pracy lub do swoich normalnych zajęć. Chociaż zabieg ten nie został zatwierdzony przez FDA, jest szeroko stosowany w Europie. Do najczęstszych zastosowań mezoterapii należy rozpuszczanie tłuszczu i zwalczanie bólu.

Przed poddaniem się zabiegowi mezoterapii należy unikać spożywania środków pobudzających lub podejmowania forsownych aktywności. Na przykład pływanie nie jest zalecane przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Ponadto przez jeden dzień po mezoterapii nie należy stosować makijażu ani żadnych innych kosmetyków. Chociaż mezoterapia nie powoduje poważnych skutków ubocznych, może nie być odpowiednia dla osób z pewnymi schorzeniami.

Po poddaniu się zabiegowi mezoterapii na cellulit można zauważyć zmniejszenie wyglądu skóry. Leki stosowane podczas mezoterapii rozbijają błony komórek tłuszczowych i struktur w nich zawartych. Zniszczony tłuszcz jest następnie rozkładany przez organizm i metabolizowany, ponownie wykorzystywany przez wątrobę, trawiony przez inne komórki i wydalany przez nerki. Zabieg mezoterapii pomaga również zmniejszyć widoczność cellulitu poprzez ograniczenie tworzenia się kolagenu powodującego blizny i rozbijanie zrostów skórnych.

Zabiegi mezoterapii na cellulit wymagają wielu sesji, ale większość z nich jest bezbolesna. Mimo że możesz odczuwać pewien ból spowodowany maleńkimi igiełkami, sam zabieg nie jest bolesny. Igły mają zazwyczaj mniej niż 1,5 mm długości. Zazwyczaj zabieg mezoterapii wymaga od czterech do dziesięciu sesji. Nie jest jednak rzadkością, że pacjenci potrzebują od czterech do dziesięciu sesji. Dobrą zasadą jest zgłaszanie się do lekarza w celu przeprowadzenia więcej niż jednego zabiegu.

Wyciąg z pestek winogron

Istnieje kilka suplementów zawierających wyciąg z pestek winogron na cellulit, ale który z nich jest najlepszy? Jednym z produktów zawierających wyciąg z pestek winogron są tabletki Cellinea Pills. Tabletki te zawierają naukową formułę, która równoważy szkodliwe elementy w Twoim organizmie i pomaga uelastycznić tkankę łączną. Tabletki te mają wiele zalet dla osób, które chcą je stosować w walce z cellulitem. Poniżej wymieniono korzyści płynące ze stosowania ekstraktu z pestek winogron na cellulit.

Badanie przeprowadzone w 2010 roku wykazało, że olej z pestek winogron ma wyraźne działanie przeciwutleniające. Jego zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (PUFA) jest wysoka i zawiera około 80 procent tego kwasu tłuszczowego. Kwas linolowy, który występuje w największym stężeniu w oleju z pestek winogron, został powiązany z integralnością bariery skórnej. Korzyści płynących ze stosowania oleju z pestek winogron na cellulit jest wiele. Jest to bezpieczny, naturalny suplement, który można mieszać z olejkami eterycznymi w celu zwiększenia efektu.

Główne korzyści płynące ze stosowania wyciągu z pestek winogron na cellulit to jego zdolność do pobudzania krążenia, łagodzenia zmęczonych mięśni i wspomagania odporności. Olej pozyskuje się z nasion rośliny Vitis vinifera, z której wytwarza się winogrona do produkcji wina, ale także bezalkoholowy sok winogronowy. Olej jest otrzymywany z pestek winogron po tłoczeniu na zimno i ma charakterystyczny zapach. Zapach jest łagodny, ale wyczuwalny. Jeśli wybierasz wyciąg z pestek winogron na cellulit, szukaj takiego, który zachowuje swój naturalny aromat.

Kolejną zaletą oleju z pestek winogron są jego właściwości antybakteryjne. Pomaga on zapobiegać powstawaniu trądziku, ponieważ ogranicza gromadzenie się bakterii w skórze. Olej z pestek winogron zawiera także witaminę E i jest doskonałym nośnikiem i środkiem nawilżającym. Olej szybko się wchłania i nie pozostawia żadnych pozostałości na skórze. Pomaga także w nawilżaniu skóry i może wyrównać jej koloryt.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top