Laseroterapia – pewne usuwanie rozstępów

Rozstępy to zmiany skórne, których naprawdę trudno się pozbyć. Istnieje wiele metod usuwania rozstępów, ale nie wszystkie z nich są rzeczywiście skuteczne. Dopiero laseroterapia daje szansę na całkowite pozbycie się rozstępów. Jak działa laser na rozstępy? Czy istnieje szansa na ich całkowite usunięcie? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Co to są rozstępy i jak powstają?

Rozstępy to trwałe uszkodzenia głębokich warstw skóry. Mają wrzecionowaty kształt i powstają najczęściej na udach, pośladkach, piersiach, brzuchu, rękach, a czasem także na plecach. To specyficzny rodzaj zmian na skórze, które wyglądem i strukturą przypominają blizny. Chociaż nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, stanowią istotny defekt estetyczny.

Rozstępy powstają pod wpływem nadmiernego rozciągania się skóry. Największe predyspozycje do rozstępów mają kobiety, ale zmiany te tworzą się również u mężczyzn, np. pod wpływem gwałtownego rozrostu mięśni na skutek ćwiczeń na siłowni. Najczęściej jednak mówi się o rozstępach po ciąży – skóra rozciąga się szybko pod wpływem powiększającego się brzucha i biustu. Włókna kolagenowe znajdujące się w skórze nie wytrzymują napięć i ulegają uszkodzeniu. Dlatego rozstępy pojawiają się również przy nadwadze i otyłości.

Jak się pozbyć rozstępów?

Na drogeryjnych półkach można znaleźć wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry z rozstępami, jednak najskuteczniejszymi metodami są zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Wykorzystuje się w nich nowoczesne technologie, które działają głęboko i intensywnie, dzięki czemu trafiają bezpośrednio w źródło problemu. Tylko profesjonalne zabiegi są w stanie wyraźnie zmniejszyć widoczność rozstępów lub nawet usunąć je całkowicie. Odpowiedni plan leczenia dopasowuje lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog. Czasem warto połączyć kilka różnych zabiegów, aby uzyskać najlepsze efekty. Złotym standardem w leczeniu rozstępów w Klinice Miracki w Katowicach są zabiegi laserowe. Najczęściej wykorzystywany jest laser frakcyjny oraz najnowsze osiągnięcia z dziedziny laseroterapii – lasery pikosekundowe. Skutecznym rozwiązaniem są również łączone terapie z użyciem innych laserów – na przykład połączenie działającego w głębokich warstwach skóry lasera Icon z powierzchniową przebudową struktury skóry laserem iPixel. W usuwaniu rozstępów pomocna jest również mezoterapia igłowa.

Zalety laserowego usuwania rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością, nawet w przypadku starych, utrwalonych zmian. Laseroterapia to szybka i skuteczna metoda odnowy skóry. Trzeba jednak mieć na uwadze, że do osiągnięcia optymalnych efektów konieczne będzie wykonanie serii zabiegów. Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym składa się zwykle z serii 3-5 zabiegów przeprowadzanych co 3-4 tygodnie.

Laser dzięki metodzie frakcyjnej dokonuje termicznego zniszczenia komórek leżących w głębszych warstwach skóry. Działanie termiczne powoduje błyskawiczną koagulację białek i odparowanie wody. W tkance powstają tzw. kolumny termiczne, położone jedna obok drugiej, wzdłuż których powstają nowe włókna kolagenowe. Komórki skóry stymulowane są do intensywnej regeneracji, czego efektem jest stopniowy zanik rozstępu. Poprawia się kondycja skóry, która staje się bardziej gęsta, elastyczna, jędrna i napięta.

Zabieg laserowy przynosi trwałe rezultaty, jednak warto zadbać o profilaktykę, aby zapobiec powstawaniu rozstępów w przyszłości. Bardzo istotna jest przede wszystkim pielęgnacja skóry. W usuwaniu rozstępów sprawdzają się przede wszystkim kosmetyki zawierające mocznik i heparynę.W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top